Renata Grzonkowska

RGDoświadczenie zawodowe

Absolwentka studiów ekonomicznych (SGH) specjalizacja Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, równolegle Finanse i Bankowość, studiów podyplomowych „Studia Europejskie” (SGH), studiów podyplomowych „Wycena Nieruchomości” (Politechnika Warszawska), szkolenia specjalistycznego z zakresu nieruchomości komercyjnych CCIM, posiada ponad 20 letnie doświadczenie pracy w bankowości w ramach krajowych i międzynarodowych korporacji ostatnio w Banku Pekao S.A. w zespole Finansowania Nieruchomości Komercyjnych.

Życie prywatne

Prywatnie szczęśliwa żona, mama 4 dzieci w wieku 19, 18, 16 i 11 lat, otoczona wspierająca Rodziną. Pasjonatka podróży, aktywna organizatorka spotkań towarzyskich i wyjazdów, licencjonowany przewodnik wycieczek zagranicznych, kolekcjonerka szczytów gór polskich, uwielbia książki historyczne i biograficzne, pasjonuje się teatrem, sztuką, podejmuje próby własnego malarstwa i fotografiki. Projektuje biżuterię i kostiumy. Od wielu lat organizuje dziecięce przedstawienia teatralne. Pomaga potrzebującym w ramach różnych akcji charytatywnych.

Pasje i dodatkowe umiejętności

Na bazie własnego doświadczenia z przyjemnością podzieli się wiedzą jak:

  • planować krótko i długo terminowo, ustalać priorytety,
  • łączyć obowiązki domowe z wymaganiami pracodawcy, utrzymywać bilans między Rodziną – Pracą – Pasją,
  • rozwiązywać konflikty, efektywnie komunikować, motywować, współpracować w grupie.
  • skutecznie nawiązywać nowe i utrzymywać dotychczasowe relacje.

 

Oczekiwania Mentora wobec procesu mentorskiego/Mentee

Udział w procesie mentorskim jest chęcią pomocy młodym dziewczętom, które w kluczowych momentach swojego życia potrzebują wsparcia bardziej doświadczonych osób, tak aby decyzje życiowe podejmować rozważnie, co w długiej perspektywie jest bezcenne. Nie ma gotowych odpowiedzi i zunifikowanych wskazówek. Decyzje każdy podejmuje indywidualne i musi to zrobić samodzielnie, co oczywiście niesie określone konsekwencje, jednak jest to niezbędne w procesie kształtowania własnej osobowości.

Niezwykle pomocnym może być w tym procesie wsparcie drugiego, czasami bardziej doświadczonego człowieka. Wspólna praca jest wymianą: dawaniem i braniem, więc wzbogaca obie osoby, dlatego, aby była ona efektywna, niezwykle ważnym jest wzajemne zaufanie, otwartość, konsekwencja i zaangażowanie.

Komentarz osobisty

Od Ciebie zależy jak będzie wyglądać Twoje życie. Każdy z nas ma talenty i ograniczenia, osiąga sukcesy i mierzy się z porażkami, ma okresy motywacji i demotywacji, ważne jest żeby celebrować sukcesy, przełamywać ograniczenia, wyciągać wnioski z niepowodzeń, dać sobie czas na przemyślenia, ale też sprawnie przechodzić do działania.

Mierz wysoko, planuj daleko, koncentruj się na celu, pracuj ciężko, żeby go osiągnąć i nie odpuszczaj. Kieruj się wartościami tak żeby być porządnym człowiekiem. Decyzje jakie podejmujemy kształtują każdego z nas ale też świat, który nas otacza. Ważne jest, żeby zostawiać po sobie dobro, bo dobro wraca, a świat choć w części staje się lepszy.

Reklamy