Relacja z inauguracji

Ruszyła IV edycja Projektu Busola! Uczestniczki i Mentorki spotkały się 29 października w ośrodku Filary, aby zrozumieć ideę projektu i lepiej poznać siebie nawzajem. Po wstępnej, luźniej części networkingowej przyszedł czas na bardziej oficjalną część informacyjną.

W imieniu koordynatorki procesów mentoringowych Alicji Gotowczyc, jako pierwsza przemówiła pani Lidia Jabłonowska-Luba. Przybliżyła ona formę projektu, opowiedziała o możliwościach uczestniczenia w spotkaniach stolikowych i indywidualnych, obu ważnych w procesie mentoringowym oraz przybliżyła uczestniczkom koncepcję szczęścia. Podkreśliła, że mentoring składa się z trzech aspektów: coaching, sharing, teaching oraz że najważniejsza w procesie jest współpraca. Zauważyła, że mentorki to tak naprawdę Grupa pań, które chcą się podzielić swoim doświadczeniem i pomóc mentorowanym w równym rozwoju na trzech filarach: pracy, rodzinie i pasji. Najważniejsze w procesie jest obranie celu i gotowość do podjęcia wysiłku, aby go osiągnąć.

Następnie swoimi doświadczeniami z poprzedniej edycji Busoli podzieliły się wspomniana już Mentorka Lidia Jabłonowska-Luba oraz jej Mentorowana Justyna Bal. Justyna przyznała, że proces mentoringowy teoretycznie się skończył, ale ma wrażenie jakby ciągle trwał. Pani Lidia poruszyła natomiast bardzo ważną kwestię szczerości: Na początku jest element grania, ale czym szybciej przez to przejdziemy, tym szybciej rozpoczniemy pracę. Mentoring nie uda się bez zaangażowania, pracy i tego jakże ważnego – bycia sobą.

W dalszej części przedstawiony został harmonogram projektu, który dostępny jest TUTAJ.

Poprzez krótki filmik, wrażeniami z poprzedniej edycji podzieliły się też inne mentorowane. Co zdecydowały się przekazać można sprawdzić TUTAJ. Inną ważną, podkreśloną na koniec informacją był podział tematów podczas spotkań stolikowych, według grup odbiorców:

  • dziewczyn będących na studiach i tuż po,
  • kobiet, które mają już założone rodziny,
  • tych osób, które potrzebują zmiany w aspekcie pracy.

Na dodatek zostaną one uzupełnione przez różne wykłady i warsztaty. Spotkanie zakończyło się autoprezentacją Mentorek, których w tym roku jest ich aż 17. Z ich sylwetkami można zapoznać się w zakładce Mentorki. Wyboru należy dokonać do 4 listopada 2018 (godz. 22:00) wypełniając formularz, który uczestniczkom został wysłany mailowo.

FOTO-RELACJA

Do zobaczenia na spotkaniu stolikowym 26 listopada!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s